Haziran 14, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Vertigo tedavisi nasıl yapılır ?

Vertigo rahatsızlığının ne oluğunu ve bu rahatsızlığın nelerden kaynaklı olarak ortaya çıktığını BURADA anlatmıştık şimdi ise Vertigo’nun tedavi sürecine değineceğiz.

Vertigo tedavisi nasıl yapılır ?

Vertigo tedavisi kolay bir hastalık olmadığı için teşhisi zor oluyor bu zorluğun sebebi ise Vertigo belirtileri ile başka birçok hastalığın belirtilerinin benzerlik göstermesi diyebiliriz.

Vertigo teşhisi koyabilmek adına doktorunuzu sizden Boynun MR taraması, anjiyo, ultrason, omurganın filmi gibi şeyler isteyecektir teşhis sonrası tedavi kısmında ise doktorlar ilaçlar yolu ile tedavi yoluna gidebilecekleri gibi fizik tedavi de önerebiliyor boynun uygun duruşu ve kullanımı hakkında germe teknikleri, terapi ve antrenman bu durumu iyileştirmeye yardımcı olmaktadır.

Vertigo tedavi edilebilen bir hastalıktır doğru teşhis ile tedavi mümkün olacaktır bu bağlamda kişilerin kendi kendilerine teşhis koymaması ve herhangi bir rahatsızlık hissettiğinde doktoruna bşavurması çok önemlidir.

Vertigo stresin de tetikleyebileceği rahatsızlıklardan birisidir hayatınızdan stresi uzaklaştırdığınızda rahatsızlığınızda da bir azalma olduğunu fark edeceksiniz bunun dışında derin nefes alma tekniklerini kullanmak da faydalıdır

iddaa taktikleri