Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgiler

Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü Hakkında Bilgiler

Temmuz 19, 2016 1 Yazar: admin

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanması sonrası öğrencilerin tercih dönemleri başlıyo tercih döneminde en çok yazılan bölümlerden biriside Türk Dili Ve Edebiyatı bu bölümün en çok tercih edilen bölümlerden biris olmasının neden harika iş olanakları olması falan değil asıl nedeni Türk Dili Ve Edebiyatı bölümünün hemen her üniversitede bulunuyor olması.
Öncelikle fen edebiyat fakültesi bünyesinde olan bir bölüm olduğu için okuması kolay bi bölüm değil bu bölümü okuyacaksınız araştıran,okuyan, ders çalışan bi öğrenci olmaya hazırlanın sürekli kitaplar almanız kitaplar okumanız kitap analizleri yapmanız gerekecek.Sadece okumak değil elbette yazma konusunda da iyi olmalısınız ve sadece türkçe yazılar değil eski türkçe Göktürkçe Uygurca gibi daha bir çok eski dilleri öğrenecek okuyacak tercümeler yapacak bu dillerden sınavlara gireceksiniz anlayacağınız dersleriniz pekte kolay değil.
Kitap almak konusunda hocaları ısrarcı hatta genelde kendi kitaplarını aldırıyorlar her dönem dersler değiştiği için yeni kitaplar almak gerekecek bunun maddi bi külfeti var.
Diyelimki bunların hepsini atlatıp başarılı bi şekilde son sınıfa geldiniz burada da sizi bitirme tezi bekliyor tez yazmanız gerekecek bu çok zor olmaz bi şekilde tezide yazıp mezun olabilirsiniz.

Şimdi gelelim mezunuyet sonrasına öncelikle atama az devletin öğretmen ihtiyacıda azalıyor atama sayısı düşüyor tabi Türk Dili Ve Edebiyatı mezunları direk atanamıyor öğretmen olaraK atanmak istiyorsanız birde formasyon almanız gerekecek bunuda tamamladıktan sonrada kpss’ye girip atama bekleyeceksiniz malum mezun fazla atama az kamuda olmazsa özelde öğretmen olarak para kazanabilirsiniz veya diğer bir çok mezun gibi Asker polis olabilirsiniz.

Eğer eğitim fakültesinde edebiyat öğretmenliği okuyorsanız formasyon derdiniz yok dersleriniz fen edebiayat nazaran daha hafif ama atama konusunda aynı şey geçerli zaten eğitim mezunları formasyon alan fen edebiyatçıları pek sevmiyorlar onlarda öğretmen olabildikleri için.
kırklareli escort bayan