Teknik SEO Çalışmalarına Genel Bakış

Teknik SEO Çalışmalarına Genel Bakış

Ekim 5, 2019 0 Yazar: admin

Dijital platformlarda başarılı olmak istiyorsanız, SEO çalışmaları için en verimli yöntemleri denemelisiniz. Web siteniz için iyi bir SEO çalışması yaptıramadığınızda, sitenize daha az ziyaretçi gelecek ve firma tanınırlık oranınız düşecektir.

Özellikle dijital pazarlama yöntemlerini kullananlar için SEO çok önemli bir yere gelmiştir. Bursa SEO danışmanlık hizmeti veren Yesilseo.com firması, profesyonel destek hizmetleri vererek, firmaların web siteleri üzerinde, pazarlama oranlarını artırmalarını sağlıyor.

Bursa SEO hizmetleri profesyonel

Nereden Başlamalısınız?

Web siteniz için teknik SEO çalışmaların her zaman ihtiyacınız vardır. Böyle bir çalışmaya ihtiyacınız olup olmadığını bazı soruları cevaplayarak bulabilirsiniz.
Yapacağınız işlemleri şu şekilde sıralayabilirsiniz;

  • Web sitesinin mevcut SEO durumunu gözden geçirebilirsiniz.
  • Sitenin sahip olduğu sıralamayı görebilirsiniz.
  • Günlük ziyaretçi analizinizi yapabilirsiniz.
  • Dijital satış oranlarınızı inceleyebilirsiniz.

Bu kriterleri incelediğinizde, web siteniz için SEO çalışması yapılmadıysa, elde edilen sonuçlar iç açıcı olmayacaktır. SEO çalışmaları yaptırdıktan sonra, ziyaretçi sayınız ve satış oranınız hızla artmaya başlayacaktır.

E-ticaret sitenizde satışlarınızı arttıracak 33 Öneri

Teknik SEO’nun Önemi

Google arama motoru algoritmalarında sürekli güncellemeler yapmakta ve web sitelerinin bu güncellemelere göre indekslenmesini sağlamaktadır. Bursa SEO firması olan Yesilseo.com tüm müşterilerinin sahip oldukları web siteleri için sürekli denetimler yaparak, teknik SEO çalışmalarını uyguluyorlar.

Sitenize trafik çekmenin en iyi yolu arama motorları sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Bunu teknik SEO sayesinde sağlayabilirsiniz. Arama motorları algoritmalarında sürekli güncellemeler yaptığı için teknik SEO her zaman önemli olmuştur.

Arama Motorları Güncellemeleri

Teknik SEO çalışmalarının yapılmasını zorunlu hale getiren arama motorları yaptıkları güncellemeler ile daha iyi sonuçların alınmasını sağlamaktadır. Bursa SEO ajansı olarak hizmet veren firma, profesyonel hizmetleri ile tüm algoritma güncellemelerini yakından takip ediyorlar.

Arama motorlarını değerli yapan temel yaklaşımlar şunlardır;

  • Anahtar kelimelerin bir bütün olarak dikkate alınması,
  • Ziyaretçilerin arama bölümünde en sık kullandıkları, arama kalıplarına göre optimize yapması,
  • Erişim yapılan cihaz tipi, tarih ve konum gibi bilgileri dikkate alarak sıralamalar oluşturmasıdır.
  • Arama motorları yaptığı her güncellemede, web sitelerinin daha iyi indekslenmesini sağlamakta ve kullanılan anahtar kelime kalıplarına göre sitelerin çağrılmasını sağlamaktadır.

Teknik SEO Analizi

Teknik SEO çalışmaları web sitenizin sistematik olarak açılmasını sağlayacaktır. Yesilseo.com sitesini incelediğinizde, web siteleri için tüm SEO hizmetlerini verdiğini görebiliyorsunuz. Teknik SEO çalışmaları ile başlıklar ve meta bölümünde, etkin belirlemeler yaparak, web sayfalarında taranan ilk verilerin düzenli olmasını sağlıyorlar. Site yapısında düzenlemeler yaparak, iyi tanımlanmış bir siteye sahip olmanızı sağlıyorlar.

Semrush ile Backlink Analizi Nasıl Yapılır ?

Site yapısında yapılan çeşitli düzenlemeler sayesinde, ziyaretçileriniz, site içerisinde aradıkları ürün sayfasına hızlı bir şekilde erişim yapabiliyorlar. Teknik SEO çalışmalarının önemli bölümlerinden birisi de yapılandırılmış verilerdir. Arama motorları içeriklerinde yapısal veriler erişim yapılmasını ve bağlantıları kolaylaştıracaktır. Teknik SEO analizi ile web sitenizi Google gibi tüm arama motoru güncellemeleri ile uyumlu hale getiriyorlar.

Site İçi Kontrollerin Yapılması

Bursa bölgesinin en iyi SEO danışmanlık hizmeti veren kişisi olarak, web sitelerinizi içerik yapılarını kontrol ederek, yapacakları çalışmaları belirliyorlar. Teknik SEO kontrolleri yaparak, web sitenizin doğru bir şekil optimize edilip edilmediğini gözden geçiriyor. İlk olarak, kopya sayfaları kontrol ediyor ve başlık etiketlerini düzenliyorlar.

Web sitenizde benzer temalardan oluşan içerikler paylaştığınızda, arama motoru taramalarında gereksiz içerik gösterimleri olacaktır. Ziyaretçiler gereksiz içerikleri direk eleyeceği için sitenizin ziyaretçi sayısı düşecektir. Teknik SEO çalışmaları, web sitelerini ziyaretçi trafiğinin artması, sitenin üst sıralarda yer alması gibi kriterler için çok önemlidir. Sayfa başlıkları ve başlık etiketleri düzenlemeleri, teknik SEO için önemli bir işlem aşamasıdır.

Kaynak : Yeşil SEO

windows 10 home satın al