Mayıs 18, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Skype Çoklu Hesap Açma Nasıl Yapılır?

Bir zamanların popüler anlık mesajlaşma programı messanger’a son verilmesinin ardından onun yerini Skype aldı skype’da da messanger’da olduğu gibi birden çok hesabınıza aynı anda bağlanabilirsiniz Skype da çok hesap açma için bi çok program olsada bu işlemi programsızda halledebebilirsiniz ilk olarak başlat menüsünden Çalıştır kısmına gelin 32 bit işletim sistemine sahipseniz olanlar, (C:\Program Files\Skype\Phone) 64 bit işletim sistemine sahipseniz (C:\Program Files (x86)\Skype\Phone) yazın Açılan dosyadaki Skype.exe dosyasına sağ tıklayıp “Kısayol Oluştur” başlığını seçerek masaüstünde bu dosyanın kısayolunu oluşturun. Masaüstüne gelerek kısayol oluşturduğunuz Skype programının üzerine gelip sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğini seçiniz.Anasayfa » Yazılım » Skype Çoklu Oturum Açma Nasıl Yapılır
Skype Çoklu Oturum Açma Nasıl Yapılır
Kategori: Yazılım 28 Şubat 2016 0

Bildiğiniz gibi Skype MSN’in yerine geçmiş, sesli, yazılı ve görüntülü konuşma özellikleri sayesinde sohbet programları arasında en çok tercih edilen program olmuştur. Skype, Microsoft tarafından satın alındıktan sonra daha da gelişmiş ve gün geçtikçe gelişimini sürdürmektedir.
Geniş kapsamlı olan Skype’ın temel özelliklerinin yanında sizin bilmediğiniz pek çok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden birisi de çoklu oturum açma özelliğidir. Bugün sizler için Skype çoklu oturum açma özelliğinden nasıl faydalanacağınızı anlatacağız. Bu sayede sizde Skype’ın bu az bilinen özelliğini keşfedebileceksiniz.
Skype Çoklu Oturum Açma İçin İzlenecek Yollar

Skype Çoklu Oturum Açma Nasıl Yapılır 2
Aynı bilgisayar üzerinde tek Skype açmak bir çok Skype adresi bulunan kullanıcı için sıkıntılı bir durum olabilmektedir. Bu sıkıntılı durumun önüne geçmek aslında çok kolay! Hiçbir program kullanmadan Skype çoklu oturum açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
Bilgisayarınızın “Çalıştır” komutunu açınız.
Eğer 32 bit işletim sistemine sahipseniz; “Çalıştır” komutuna (C:\Program Files\Skype\Phone\Skype.exe /secondary) yazın ve “Tamam” butonuna basın.
Eğer 64 bit işletim sistemine sahipseniz “Çalıştır” komutuna (C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe /secondary) yazın ve “Tamam” butonuna basın.
Not: Eğer Skype dosyasını farklı bir dosya konumunda barındırıyorsanız C:\Program Files kısmına Skype’ın bulunduğu konumu yazınız.
Eğer tüm bunları yapıp yine de sonuca ulaşamadıysanız şimdi anlatacağımız yöntem ile bunu daha basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
“Çalıştır” komutu için 32 bit işletim sistemine sahip olanlar, (C:\Program Files\Skype\Phone) 64 bit işletim sistemi olanlar (C:\Program Files (x86)\Skype\Phone) yazın.
Açılan ekrandan Skype.exe dosyasına sağ tıklayıp “Kısayol Oluştur” seçeneğine tıklayın masaüstünde bu dosyanın kısayolunu oluşturun. Masaüstüne gelerek kısayol oluşturduğunuz Skype programının üzerine gelip sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğini tıklayon önünğze gelen pencerede üst sekmede yer alan“Kısayol” sekmesine gelin ve “Hedef” satırında yazan dosya konumunun sonuna bir boşluk bırakarak /secondary kelimesini ekleyiniz. İşlem bitince “Tamam” butonuna tıklayın ve pencereleri kapatın.Bu işlem sonrasında masaüstünde oluşturduğunuz kısayol sayesinde programa gerek olmaksızın aynı anda birden fazla skype adresinize giriş yapabilirsiniz.

iddaa taktikleri