Haziran 18, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Q Klavye F Klavyeye Nasıl Çevrilir ?

Tüm dünyada klavyeler F ve Q olarak ikiye ayrılır ülkemizde her ne kadar en çok kullanılan klavye Q klavye olsa da tükrçe için daha kullanışlı olan klavye F klavye diyebiliriz daha uygun olmasının sebebi ise harflerin dağlımı ve dilimizde yer alan kelimeler ile bu harf dağılımının yazım için daha elverişli olması diyebiliriz

Katiplik sınavına girecek adaylar genel olarak sınava F klavye ile hazırlanmayı tercih ediyor bunun sebebi ise F kalvye ile Q klavyeye göre aynı sürede daha çok kelime yazabilme imkanı sunuyor olması diyebiliriz.

Peki Q Klavye F Klavyeye Nasıl Çevrilir ?

Q Klavye F Klavyeye çevirmek için öncelikle başlat menüsüne gelin ayarlara girin ve gelen pencerede yer alan seçeneklerden zaman ve dil yazana tıklayın daha sonra açılan pencerede Bölge ve Dil kısmını seçip Türkçe yazan dil kısmının üzerini tıklayın ve Seçenekler yazısını seçin klavye Ekle kısmına gelin ve hangi klavyeyi kullanacaksanız onu seçin artık İşlemimiz tamamdır.

F Klavyeyi ekledik ancak Q klavyeyi kullanmayabilir hatta Dilerseniz kaldırabilirsiniz. İkisini bir arada kullanmak istiyorsanız CTRL+SHİFT tuşlarına basmanız yeterli. Bu tuşlar ile klavyeler arasında geçiş sağlayabilirsiniz bu tuş kombinasyonu Klavye değişikliği kısayol tuşudur.

SekaBet     İdda Taktikleri