Mayıs 18, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Neden Alexandrite Lazer ile epilasyon!

Alexandrite Lazer ya da diğer lazer cihazlarının uygulama öncesindeki seçimi uzman hekimler tarafından yapılmaktadır Bu cihazların seçimi tabi ki hastaların cilt tipi e tüy farklılıklarına göre belirlenmektedir. Bunun yanı sıra biraz önce de söz ettiğimiz gibi tedaviyi uygulayacak olan kliniğin ya da uygulamayı yapacak olan uzmanın da hem tedavinin başarısı hem de sonrasında meydana gelebilecek yan etkileri konusunda oldukça önemli rol oynadığını söylemek gerekmektedir.

Epilasyonu etkileyen faktörler nelerdir?

Alexandrite Lazer ya da diğer lazer teknolojileri ile yapılan lazer uygulamalarında mutlaka dikkat edilmesi gereken önemli detaylar yer almaktadır. Bunların başında da cildinizin güneşe maruz kalığ kalmadığı ya da uygulama sonrasında kalmayacağıdır. Bronzlaşmış bir cilt için lazer epilasyon uygulaması etki etmeyecektir ve bunun yanı sıra ciltte lekelenmelere ve yanmalara bile neden olabilmektedir. Bu nedenle mutlaka lazer epilasyon yaptırmaya karar verdiğinizde cildinizi güneş koruyucu kremler ile korumalı ve uygulamaya bu şekilde başlamanız gerekmektedir.

Örnek vermek gerekirse, lazer epilasyon uygulamasına başlayacak olan bir kişi bronzlaşmış bir cilde sahip ise uygulama etkili olmayacaktır. Ancak doğal olarak koyu renkli bir tene sahip kişi uygulama yaptıracak ise bu kişinin işlemden alacağı sonuç diğer kişiye göre daha fazla olacaktır.

Alexandrite Lazer dövme üzerine uygulanabilir mi?

Hayır. Burada sadece Alexandrite Lazer ile değil diğer tüm lazer cihazları maalesef ki dövme üzerine herhangi bir uygulama yapamamaktadır. Eğer lazer epilasyon tedavisi yaptıracağınız alanda bir dövmeniz var ise, bu alanın çevresinde 2 cm boşluk bırakılacak şekilde lazer epilasyon uygulaması yapılmaktadır. Bu durumun en önemli nedeni ise lazer enerjisinin siyah renk pigmentine odaklanıyor olmasıdır. Dövmenin rengi ne olursa olsun, lazer uygulamasında ışınlar direk olarak dövmeye odaklanacak ve dövmeye ulaşırsa da, çok fazladan bölgeye enerji gönderecektir. Eğer ki dövmeniz renkli ise, lazer enerjisi yine dövmeyi anında siyah renge dönüştürecektir ve en önemlisi de dövme üzerinde yara meydana gelmesine neden olacaktır.

Konu hakkında tüm detaylı bilgi ve Alexandrite Lazer ile ilgili bilgilere www.satenlazer.com’dan ulaşabilirsiniz.

iddaa taktikleri