Mayıs 20, 2022

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Markan Beyaz Perdede Başrolde

Film izlemek, yönetmen ve senaristin gözüyle bambaşka dünyalara doğru yolculuğa çıkmak hemen hemen herkes için oldukça keyiflidir. Hele ki bu filmler bir beyaz perdede sergileniyorsa değmeyin keyfinize… Eş-dost buluşulur, vizyona giren en dikkat çekici film belirlenir, patlamış mısırlar eşliğinde sinemanın büyülü dünyasına doğru yolculuğa çıkılır. 

Filme başlamadan evvel gösterilen sinema reklamları, hem geç kalmış seyirciye zaman kazandırırken hem de markaların yapmış oldukları birbirinden eğlenceli ürün tanıtımlarını öğrenme fırsatı sunar. Peki şu sinema reklam vermek kısmını biraz daha açmamız gerekirse neler söyleyebiliriz?

Beyaz perde reklamları veya genel tabir ile sinema reklamcılığı, markaların belirledikleri sinema salonlarında film gösterimleri öncesinde veya film aralarında gösterilen bir çeşit reklam içeriğidir.

Markaların pazarlama stratejilerinde başvurdukları sinemalara reklam vermek, gösterime giren marka ve çıkardığı ürünü için hedef kitlenin zihninde konumlandırmayı sağlar. Sinemada gösterilen reklamlar aslında bir reklam çalışmasından daha fazlası olabilmektedir.

Günümüzde, özellikle modern yaşamda toplumlar sinemaya giderek kafalarını dağıtmak, günün stresinden uzaklaşmak veya sadece sevdikleri ile sinema salonunda vakit geçirmek isterler. İşte sinemanın bu rahat atmosferinde hedef kitlelerin dikkatini çekecek pazarlama yöntemleri sunulur. Bundan dolayı da beyaz perde, markalar için oldukça önemli bir medya satın alma taktiğidir.

Sinema Reklamlarının Avantajlı Dünyası

Vizyon reklamcılığı, buradaki vizyondan kastımız elbette ki beyaz perde… Vizyondaki öne çıkan filmleri izleyeme gelen kişilerle uzun bir süre iletişimde kalmayı hedefler. Bu açıdan da pazarlama kalemlerine baktığımız vakit sinema reklamcılığı diğer pazarlama stratejilerine göre daha saygın veya daha prestijlidir.

Hedef kitle, televizyonda bir reklam ile karşılaştığında kanalı değiştirebilir veya müziğin arasına giren reklamı dinlememek için frekansını farklı bir kanala ayarlayabilir; ama sinema filmi izlemeye gelmiş hedef kitlenin böyle bir şansı yoktur.

Film salonunda bulunmak zorunda olan seyirci, filmden önce yayınlanan sinema reklamlarını kesintisiz bir şekilde izlemek zorundadır. Bu bağlamda da seyircilerin, sinema salonunda yayınlanan markaların reklam filmlerinden etkilenme olasılığı oldukça yüksektir. Peki sinema reklam filmleri nasıl olmalıdır?

Markanı Beyaz perdede Görsünler

Sinemalarda gösterime girecek olan reklam filmleri televizyonda gösterime girecek olan reklam filmlerinden daha albenili hatta daha özel tasarlanır. Hatta çoğu marka televizyonda veremeyeceği niş reklamları sinema salonlarında vermeyi tercih etmektedir.

Bu açıdan da beyaz perdeye uyarlanacak olacak olan reklam filmlerinin senaryoları daha yaratıcı, daha eğlenceli veya daha duygusal olabilmektedir. Yüksek ses sistemiyle de desteklenen sinema salonlarında izlenen reklamlar bu anlamda da bilinçaltına yerleşme ve hedef kitlelerin aklında konumlandırılması daha mümkün hale gelebilmektedir.

Türkiye çapında reklam çalışmaları ile sektörünün en iyilerinden biri olan Medya Vadisi ile sinema reklamları kiralama hizmetlerini oldukça kolay verebilirsiniz. Uzman kadrosu ve yılların vermiş olduğu reklamcılık stratejileriyle, Bursa, İstanbul ve diğer tüm şehirlere sinema reklamları kiralama alanında ayrıcalıklı fırsatlar sunuyor.

Medya satın almada öncü olan Medya Vadisi, yaratıcı fikirleri ile yanınızda sinema reklamları kiralama çalışmalarınızda da destektir. Hazır yaz filmleri bir bir vizyona giriyorken Medya Vadisi’nin ayrıcalıklı avantajlarından yararlanmanın tam sırası.

KlasBahis   İdda Taktikleri