Lazer epilasyon

Lazer epilasyon

Şubat 17, 2017 0 Yazar: admin

Lazer epilasyon uygulaması sayesinde istenmeyen tüylerinizden yapılan belirli seanslar sonucunda güvenle kurtulabilmeniz mümkündür.

Lazer epilasyon nasıl işler?

Lazer epilasyon uygulamasında verilen lazer ışınları kıl köklerine ederek burada köklerin tahrip edilerek güç kaybetmesini ve zamanla da tamamen çıkmalarını engellemektedir. Bu nedenle de uygulamada verilen lazer ışınları kesinlikle kişilerin ciltlerine zarar vermeden sadece kıl köklerine etki etmektedir.

Epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?

Lazer epilasyon uygulamaları kişilerin göz altı ve çukur kısımları haricinde güvenle her bölgeye uygulanabilmektedir. Ancak bazı klinik ve hastanelerde özellikle erkeklerde genital bölge hizmetleri kişilerin insiyatifinde olarak uygulanmayabilmektedir.

Lazer Epilasyon cihazları nelerdir?

Kliniğimizde uygulanmakta olan ve kişiye göre uygulanması belirlenen lazer cihazlarımız; Alexandrite lazer ( 755 nm dalga boyu ), Ruby lazer ( 694 nm), Diod lazer ( 800-810 nm ), Yoğun ışık kaynakları ( 590-1200 nm ), Nd: yağ lazerlerdir. ( 1064 nm )

Lazer kimlere uygulanmaz?

Öncelikle bizler ergenlik sürecini tamamlamış olan kişilerin erken yaşlarda lazer uygulamalarından yararlanmasını önermemekteyiz. Bu nedenle de kliniğimizde 18 yaş altı kişilere bu alanda uygulama yapılmamaktadır. Bunun dışında gebelik sürecinde, emzirme döneminde, hormonal sorunları olan kişilerde, sadece ayva tüyleri var olan kişilerde ve en önemlisi de geçmişinde cilt kanseri şüphesi olan kişilerde lazer uygulaması yapılmamaktadır.

Gebelikte Lazer Epilasyon uygulaması sağlık anlamında herhangi bir risk ya da olumsuzluk içermemektedir. Ancak yine de hekimler bu süreçte lazer uygulamasının yapılmasını önermemektedir.

Lazer epilasyonun gebelik sürecinde bebeğe zararı var mı?

Bu soru aslında lazer epilasyonun ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmasından beri her anne adayının sorduğu ve bir türlü de sormaktan vazgeçmediği önemli sorulardan biridir. Gebelikte lazer epilasyon uygulaması yapılması aslında sağlık anlamında asla zararlı değildir ve bebeğe de herhangi bir etkisi bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise uygulamada kullanılan lazer ışınlarının sadece kıl köklerine etki ediyor olmasıdır.

Gebelik sürecinde lazer epilasyon uygulaması ve diğer lazer epilasyon sistemlerimiz hakkında tüm detaylı bilgiye sitemiz üzerinden www.drderm.com.tr ulaşabilirsiniz.