Lazer Epilasyon İçin En Uygun Yerler

Lazer Epilasyon İçin En Uygun Yerler

Kasım 2, 2016 0 Yazar: admin

Lazer Epilasyon uygulaması ile ilk tanıştığımız dönemlere bakıldığında şimdilerdeki kadar etkili ve gözde bir işlem maalesef değildi. Ancak gün geçtikçe ve ilerleyen teknolojinin d desteği ile günümüzde birçok cihaz ile istenilen sonuçları alabilmek mümkün olmaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon uygulaması sadece kıl köklerine etki eden ve asla cilt tabaksına zarar vermeyen bir işlemdir. Aynı zamanda i organlarımıza da etki etmesi ve zarar vermesi imkansızdır.

Tüyler kaç seans sonunda yok olur?

Uygulama aslında kişilerin kıl yoğunluğuna göre değişkenli gösterse de ortalama olarak kişiler 7-8 seans sonunda tüylerinden tamamen arınabilmektedir.

Lazer epilasyonun seans süreleri ne kadardır?

İşlem süreleri yine bölgeye ve kıl yoğunluğuna göre değişebilmektedir. Ancak genellikle her bir bölge seansı 15 ile 25 dakika kadar sürebilmektedir.

Hamilelik döneminde işlem yapılabilir mi?

Hamilelik döneminde hekimlerimiz lazer işlemlerinin yapılmasını tavsiye etmemektedir. Ancak emzirme dönemi sonrasında lazer epilasyon işlemlerine devam edilmesini önermektedirler.

Erkek lazer epilasyon Ankara kliniğimizde yine uzman ekibimiz ve tabi ki Dr. Buket Yıldırım tarafından yapılmakta olup, erkeklerin son dönem acısız lazer teknolojilerine olan ilgisi de oldukça artış göstermektedir.

Erkeklerde lazer epilasyon nasıl yapılır?

Erkek lazer epilasyon Ankara kliniğimize gelen erkek hastalarımıza, tıpkı bayanlarda da olduğu gibi öncelikle cilt ve tüy analizi yaparak uygun cihazı seçer ve daha sonrasında da işlemi uygulamaya geçeriz.

Lazer uygulamalarının sağlık açısından zarar ya da yan etkisi var mı?

Lazer epilasyon uygulamaları sadece kıl köklerine etki eden ve sadece kıl köklerinin tahrip edilmesini ve yok edilmesini sağlayan son derece güvenilir ve FDA onaylı bir uygulamadır. Sağlık açısından yan etkisi ya da herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Her cilt tipi lazer uygulamasından yararlanabilir mi?

Ütüleme epilasyon ve buz lazer epilasyon uygulamaları genellikle her cilt tipi için güvenle uygulanabilmektedir. Ancak nadir de olsa bazı durumlarda cihazlar çok açık renk pigmentlerini algılayamayabilmektedir. Bu gibi durumlar olmaması adına uzmanlarımız her zaman ilk olarak muayene ve cilt analizlerini yaprak işlemlere başlamaktadır.