Mayıs 18, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Laptop Kamerası Nasıl Kapatılır ?

Laptop kullanıcılarının aklına gelen sorulardan biriside acaba kameradan beni gören birisi var mı acaba görüntüm kaydediliyor mu ? Son olarak facebook kurucusu mark zuckerberg’in laptop kamerasını kapattığını dile getirmesi bu konuyu bir kez daha gündem getirdi.
Bilgisayarınıza sızan bir korsan kamera aracılığı ile sizi izleyebilir veya yüklediğiniz bir yazılım buna neden olabilir.Tüm bu sorulardan kurtulup içinizi rahatlatmak istersenizde laptop kameranızı kapatabilirsiniz en azından içiniz rahat eder.

Laptop Kamerasını iptal etmek için Bilgisayarım seçeneğine sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayın Sistem ekranında “Aygıt yöneticisi” seçeneğine giriş yapın burada aygıtlar ekranında kameraları, Görüntüleme aygıtları seçeneğinde görebilirsiniz buradan aygıtı kapatmak için sağ tıklayıp Devre dışı bırak seçeneğine tıklayın böylece kameranız kullanıma kapanmış oluyor daha sonra kamerayı tekrar açmak isterseniz aynı adımları takip edip aygıta sağ tıklayıp etkinleştir seçeneğine tıklamanız yeterli olacakır.

iddaa taktikleri