Mayıs 18, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Kürtaj Ankara kliniklerinde acısız operasyonlar

Kürtaj asında her kadını korkutan hem duygusal olarak hem de bedenen yaşanan zorluklardan biridir. Bazen istekli olarak yapılan bazen de tıbben yapılması gereken durumlardan oluşan kürtaj yasal olarak ilk 10. Haftaya kadar yapılabilmektedir. Kürtaj Ankara kliniğinde hizmet veren Doktor Uzay Yıldırım ile sizlerde istenmeyen gebeliklerinizi bitirmek için görüşebilir ya da oluşan sağlık sorunlarınızdan dolayı ya da bebeğin sağlık durumundan dolayı gebeliği sonlandırmak istiyorsanız gerekli izinler ile gebeliğe son verdirebilirsiniz. Kürtaj Ankara kliniğinde yapılacak bilgilendirme ve sonrasında yapılacak operasyon ile sizler çok daha kolay bir şekilde bu durumu atlatacaksınız.

Kürtaj nasıl yapılır?

Kürtaj nasıl yapılır? İlk kez yaptıracaksanız bu soru sizleri korkutuyor olabilir ve aynı anda meraka düşürebilir. Kürtaj nasıl yapılır diye baktığımızda öncelikle ağrının olmayacağını yani sizin kürtaj sırasında genel anestezi ile bayıltılacağınız için, o ana tanıklık edemeyeceğinizi ve bunun durumu daha kolaylaştırdığını göreceksiniz. Artık yepyeni yöntemler ile kürtajağrısız bir şekilde yapılacak ve ortalama 10 dakika içinde gebelik sonlandırılmış olacaktır.

Hastanede yapmak gerekir mi?

Kürtaj sonrasında eğer anormal bir durum yok ise hastanede yatmanız gerekmez. Hatta uzun uzadıya kalmanız bile gerekmeyebilir. Verilecek anestezi kısa etkili olduğu için işlem sonrası kendinize gelmeye başlayacak ve ortalama olarak 20 dakika dinlendikten sonra ayrılabileceksiniz. Kürtaj nasıl yapılır sorusunun bir de farklı yöntemleri de var elbette. Aynı zamanda ilaçla kürtaj yapmakta söz konusu olabilir. Bu sizin durumunuza ve gebeliğinizin haftasına göre değişkenlik gösterecektir.

İlaçla kürtaj nasıl oluyor?

Gebelik sonlandırmak için ilaçla kürtaj yapılmak isteniyorsa halde 3 farklı ilaç kullanımını doktorunuz sizlere iğne ya da hap olarak uygulayabilir. Rahmin kasılmasını ve rahmin ağzının açılmasını sağlıyor olacaktır.

İlaçlı kürtaj hangi haftalarda yapılır?

İlaçlı kürtaj daha çok ilerleyen haftalarda yapılması önerilir. Bu durumda da zaten istekli gebelik sonlandırma değil, zorunlu hallerde yapılan gebeliklerde yapılabilmektedir. www.uzayyildirim.com adresinden doktorunuza ulaşabilir ve ayrıntıları okuyabilirsiniz.

iddaa taktikleri