Kireçlenme Neden Olur? Kireçlenme belirtileri Nelerdir ?

Kireçlenme Neden Olur? Kireçlenme belirtileri Nelerdir ?

Aralık 8, 2016 0 Yazar: admin

Kireçlenme hemen herkesın hayatına giren veya çevresinden duyduğu bir kelime bi çok kişi kendisine karşılaştığı bi sorun sonrasında Kireçlenme teşhisi koyabiliyor ama Kireçlenme öyle hemen teşhis edilen bir raharsızlık değildir Kireçlenme belirtileri başka hastalıkların haberciside olabilir bu yüzden mutlaka bir hekime görünmeniz gerekir.

Kireçlenme hakkında ilk olarak bilinmesi gereken Kireçlenme nedir ?

Kireçlenme kemik dokusunda yer alan kalsiyum ve bazı elektrolitlerin fazla miktarda birikmesiyle meydana gelen yeni kemik oluşumlarına verilen addır.
Rahatsılzık kendini genellikle kas ağrıları kemik ağrıları ve eklem bölglerindeki ağrılarla kendini göstermektedir.

Kireçlenmeye her ne kadar fazla kalsiyum ve elektrotler neden oluyor desekte dışarıdan alınan vitaminlerde Kireçlenmeyi tetikleyen bir diğer unsur olark göze çarpmaktadır.

Kireçlenme nedenleri ise hareket etmeme sabit poziyonda durma olarak göze çarpmaktadır özellikle yaş ilerledikçe insanların hareket etme aktiviteleride giderek azalıyor buna paralel olarakta elbette Kireçlenme görülme olasılığıda artmaktadır.

Ayrıca eklem bölgelerine ve kaslara yapılan baskıda Kireçlenmeyi ortaya çıkaracaktır eğer ağır yükler taşıyorsanız ağır işlerde çalışıyorsanız veya ağırlık kaldırarak spor yapıyorsanız bunlarda Kireçlenmeye yol açan diğer etkenlerden birisidir.

Kireçlenmeyi önlemek içinse hareket edilmeli gereksiz ilaç ve vitamin kullanılmamalı bu süreçte de beslenme dikkat edilmelidir.

Kireçlenmenin en çok görülen belirtileri ise eklem ağrıları hareket etmede zorlanmalar özellikle geceleri artan diz ve eklem ağrılarıdır.
Omurgada görülen kireçlenme ise boyun ve bel fıtığı riskini artırmaktadır.