Haziran 16, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Instagram’da nasıl canlı yayın yapılır?

Bildiğiniz üzere Canlı yayın özelliği ilk olarak periscope ile kullanıcılarla buluştu oldukça popüler hale gelen uygulama milyonlarca kullanıcıya ulaştı bu başarıyı gören facebook aynı özelliği kullanıcılara sundu artık facebook üzerinden de canlı yayın yapılabiliyor şimdi ise son halka instagram oldu artık instagramda da canlı yayın yapabilirsiniz.

Instagram’da nasıl canlı yayın yapılır?

İnstagramda canlı yayın yapmak için ilk olarak ugulamayı açın ve ekranın sol üst kısmında bulunan Hikayen seçeneğine dokunun.
Ekranın hemen altında yer alan Canlı yazan kısmı seçin daha sonra ise Canlı Video Başlat yazısına dokunun bu işlem sonrası üç saniyelik bir geri sayım başlayacak bu geri sayım sonrasında canlı yayın başlayacaktır yayına başladığınız anda tüm takipçilerinize yayna başladığınıza dair bildirim gidecektir.

Yayına başladıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde sizi izleyen kaç kişi varsa bunun sayısını görebilirsiniz canlı yayın sırasında dilerseniz yorumları kaptabilirsiniz bunun için ekranın sağ alt kısmındaki ayarlar kısmına dokunun ardından Yorum Yapmayı Kapat‘ı seçin böylece yayınınızı yorumlara kapatmış olursunuz.

SekaBet     İdda Taktikleri