İmplant Nedir ve Nasıl Yapılır ?

İmplant Nedir ve Nasıl Yapılır ?

Ocak 28, 2018 0 Yazar: admin

ağız ve diş sağlığı, hemen herkesin önem vermesi gereken unsurların başında geliyor, bunun en önemli sebebi ise dişlerimizin konuşmamızı gülüşümüzü, hatta duruşunuz bile etkiliyor olması.
Ülkemizde her ne kadar diş sağlığına gerekli önem veriliyor. Olmasada hergeçen gün diş tedavisi ve diş bakımına yapılan harcamaların miktarı giderek artmaktadır, bireylerin ağız ve diş sağlığına önem vermesinin en önemli nedeni daha iyi görünebilmek , toplum tarafından kabul görmek ve güzel bir görüntüye sahip olmak diyebiliriz.

Ağız ve diş tedavisine gerekli önemin verilmediği durumlarda ise çeşitli hastalıklar kendini gösterecektir, bu durumlarda dişlerinizin dökülmesi, kırılması, düşmesi en sık görülen rahatsızlıklardan bazılarıdır.

Dişlerinizin düşmesi, kırılması veya yerinden herhangibir sebeple çıkması sonucu uygulanan tedavilerin başında ise implant tedavisi gelmektedir implant çeşitli sebeplerden dolayı kaybedilen dişlerin yerine konulması amacıyla çene kemiğinizin içine yerleştirilen yapay diş kökleridir implantlar genellikle titanyum , dan meydana gelmektedir , titanyum un kullanmasının en önemli sebebiyse titanyumun hafif bir yapıda olması ve vücut dokuları ile etkileşime girmemesi ve aşınmalara karşı dilekçe olmasıdır diyebiliriz.

İmplant tedavisi her durumda uygulanmamaktadır diş hekiminiz ağız içi muayenenizi yaptıktan sonra diş eksikliği olan bölgenin implant’a uygun olup olmadığını inceler eğer bölge, tedaviye uygunsa diş eksiği olan bölgeye lokal anestezi uygulayarak, dişi eti dikkatli birşekilde kaldırmaktadır daha sonra önceden belirlenmiş olan kemik kalınlığına , göre, implant diş eksikliği olan bölgeye yerleştirilir tüm bu işlemler yapılırken Operasyonun gerçekleştirilmiş olduğu bölgenin sterilizasyonu ve kullanılan bu hazmederim kalitesine dikkat edilmesi gerekir.

İmplantın kemikle bütünleşmesi için bir süre beklendikten sonra implantın üzeri açılır diş benzeri yapıya sahip olan kısım implantı içine yerleştirilir. Tüm bu işlemler sırasında lokal anestezi uygulandığından hiçbir şekilde ağır ve acı hissetmezsiniz tedavi sonrasında ise hekiminizin verdiği ilaçlar düzenli olarak kullanarak süreci daha acısız bir şekilde atlatabilirsiniz

İmplant yaptırdıktan sonra birkaç gün sıcak yiyecek ve içecekler tüketmemeye sert yapılı, besinler tüketmemeye dikkat etmeniz gerekiyor.

kayseri escort