Mayıs 18, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Google’da Görselle Arama Nasıl Yapılır ?

Google’ın kullanıcılara sunduğu bir çok hizmet ve özellik var bunlaradan biriside görselle arama imkanı sunması bazen kullanıcılar fotoğrafların resimlerin başka kaynaklarda olup olmadığını veya gerçekliğini sorgulamak istediklerinde yine google’a başvurabiliyor.

Facebook gibi sosyal ağlarda da bi çok kişi sahte fotoğraflarla insanları işletebiliyor bu ve benzeri durumla karşılaşmamak adına kullanıcılar görseli araştırmak isteyebiliyor bu durumda izlenmesi gerekeb iki yol var.

Eğer görsel bir sitede yanı internette bi kaynakta mevcutsa ilk olarak görselin üzerine gelerek sağ tıklayın gelen seçeneklerden google içinde resim ara seçeneğine tıklayın sonrasında google sizin için bu görseli internette tarayacak görselin başka sayfalarda da benzeri veya aynısı mevcutsa arama sonuçlarında size bunu gösterecektir bu şekilde başka sayfalarda da bu görselin olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Diğer Yöntem ise upload ederek sorgulama bu durumda ise elinizde olan görseli https://images.google.com/ adresine girip kamera işaretine tıklayarak upload ederek artın bu şekilde de elinizdeki görselin nerelerde olduğunu nette olup olmadığını görebilirsiniz.

Tüm bu aramalara rağmen elinizdeki görsel hiç bir sayfada bulunamamışssa internette hiç yok anlamına gelmez sadece google indexlerinde olmadığını gösterir yanı bu şekilde bi görselin gerçekliğini orjinalliğini öğrenmek size çok net bir sonuç sağlamaz.

iddaa taktikleri