Haziran 17, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Google News Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Akıllı telefonlarla beraber artan internet kullanımı internet kulllanan kişi sayısınıda artırmış durumda insanlar akıllarına takılan her konuda her şeyi internetten aratarak bulmaktan ve gündemide artık televizyondan olduğu kadar internetten de takip eder hale geldi.

Kullanıcı artışına paralele olarak site sayısıda artmakta en çok artış gösteren siteler ise haber siteleri diyebiliriz özellikle bu alandan iyi miktarda gelir elde edildiğini gören bir çok kişi internet haber siteleri açarak bu alana yatırım yapıyor.

Fakat her haber sitesi büyük gelirler elde edemiyor bunun için bir çok yatırım ve altyapı çalışması gerekmekte özellikle ulusal bazda bir site olacaksa ajans üyeliği olmazsa olmazlara biri diyebiliriz.

Haber sitelerine en çok hit sağlayan kanallar sosyal medya ve Google News diyebiliriz sosyal medya hesaplarından bağlantı paylaşımı ile sitenizi yukarı çekmek kısa vadeli ve maliyetli olan yol diyebiliriz.

Google News ise sürekli bir gelir sağlamanız noktasında size büyük bi yardımcı.Bir kişi herhangi bi konuda arma yapınca eğer sitenizde o aranan kelimelerle ilişkili güncel bi yazı mevcutsa ilk sırada çıkacak ve sitenize hit sağlayacaktır bunu bilen bi çok haber sitesi bi çok konuda önceden girişler yaparak ziyaretçi çekmektedir.

Google News her ne kadar tüm webmasterların gözdesi olsada her isteyen Google News’li bir siteye sahip olamıyor.
Google News başvurusu yapmadan önce sitenizin belli bir seviyeye gelmesi lazım gerek girilen haber sayısı gerekese kurumsal bir imaj olmalı ki başvurunun kabul edilsin sitenizde belli bi olgunluğa geldikten sonra ise başvurunuz yapabilirsiniz.

Google news başvurusu yapılmadan önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

Google news başvurusu yapılmadan önce sitenizin alexa değeri,hit durumu,güncel olması ve kurumsal bir yapıda olması gerekmektedir sitede editör isimleri yazar isimleri misyon vs gibi belli başlı şeyleri oturtun site organize olarak bi ekip tarafından yönetiliyor imajı verilmeli köşe yazısı tarzında günlük yazılar olmasıda size yarar sağlayacaktır.

Google News Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Google News Başvurusu yapmak için ilk olarak Buraya tıklayın gelen sayfadan zaten size ait olan daha önce doğrulamış olduğunuz sitelerin adreslerini göreceksiniz burada yazan ‘Google Haberler’e eklenme isteğinde bulunun seçeneğine tıklayın gelen başvuru formunda sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurun formdaki alanları doldururken verdiğiniz bilgilerle sitenizde yer alan bilgilerin isimlerin mail adreslerinin uyuşuyor olmasına dikkat edin bu başvurunuzun kabul edilmesi için büyük önem arz etmektedir.

Formda sizde istenen bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra haber içerikleri kısmına sitenizde yer alan haberlerin içeriklerine dair kategori seçimleri var burada ilgili kategorileri işaretledikten sonra başvurunuzu gönderebilirsiniz bundan sonraki süreçte de sitenizi güncel tutup özgün içeriklerle beslemeye devam edin ajans üyesi olmanızda size avantaj sağlayacaktır.
Bir süre sonra başvurunuzun sonucuna dair bilgi maili tarafınıza gönderilecektir.

SekaBet     İdda Taktikleri