Mayıs 17, 2021

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Gastrit ve hipertansiyon

Cropped view of the hands of a woman with stomach pain clutching her stomach isolated on white

Gastrit Tedavileri Galata tıp merkezinde yer alan uzman doktorlar tarafından yapılmakta olup, tedavi öncesinde gastritin neden meydana geldiğinin tespit edilmesi, tedavinin seyri açısından oldukça önemlidir.

Gastrit nedir?

Midemizin iç kısmında yer alan mukoza tabakasının farklı nedenlere bağlı olarak iltihaplanmasına gastrit ismi verilmektedir. Daha çok yetişkin insanlarda oldukça sık rastalanan gastrit, tedavi edilmediği durumlarda ülsere neden olabilmektedir.

Gastrit tedavisi nasıl yapılmaktadır?

Genellikle gastrit tedavileri oldukça yoğun antibiyotik tedavileri ile yapılmaktadır. Kişilerin düzenli bir şekilde ilaç tedavisine uymaları gastrit tedavisinin kısa sürede sonuçlanmasını sağlayacaktır. Unutmayalım ki gastrit sinsi bir sağlık sorunudur ve mutlaka erken teşhis edilmesi gerekmektedir.

Hipertansiyon Belirtisi ise genellikle boyunda ağrı ve baş ağrısı olarak gözlemlenmektedir. Ancak daha da ilerlemiş olan hipertansiyon belirtisi ise idrarda artış, burun kanaması ve bacaklarda aşırı şişmeler olarak da gözlemlenebilmektedir.

Hipertansiyon nedir?

Hipertansiyon kan basıncının yüksekliği olarak bilinmektedir ve mutlaka tedavi edilmesi gereken önemli bir sağlık sorunudur. Tedavi edilmeyen yüksek tansiyon felç ya da beyin kanaması gibi riskleri de beraberinde getirmektedir.

Hipertansiyon teşhisi!

Kan basıncının 140/90 mm hg seviyesinden yukarıda olması kişilerin hipertansiyon riski taşıdığını göstermektedir. Bu gibi sık yükselen tansiyon sorununuz var ise hemen uzman bir hekime muayene olmanız ve fiziki muayene haricinde mutlaka elektrokardiyogram, ekokardiyografi, 24 saatlik kan basıncı izlemi ve laboratuvar testleri yapılmalıdır.

Şeker Hastalığı Tedavisi yine Galata tıp merkezi tarafından uzmanlarca güvenilir ve kontrollü bir şekilde yapılmaktadır. Burada önemli olan şeker hastalığı tedavisi süresince düzenli ve hekim önerilerini dikkate alarak tedavinin seyretmesidir.

Şeker hastalığı nasıl tedavi edilir?

Öncelikle şeker hastalarının her zaman düzenli ve sağlıklı beslenmesi, yağlı ve aşırı şekerli yiyeceklerden uzak durması ve en önemlisi de düzenli spor yapmaları gerekmektedir. Düzenli ve gerektiği gibi beslenen her birey zaten istenilen sağlıklı bünyeye kolaylıkla sahip olabilmektedir. Unutmayın şeker hastalığı kader değildir ve doktorların denetiminde tedavi edilebilmektedir. Konu ile ilgili detaylı bilgi için sizleri www.galatatip.com.tr’ye bekliyoruz!

iddaa taktikleri