Diş ağrısı en çabuk nasıl ? geçer diş ağrısına ne iyi gelir ?

Diş ağrısı en çabuk nasıl ? geçer diş ağrısına ne iyi gelir ?

Kasım 13, 2016 2 Yazar: admin

Diş ağrısı hemen herkesin başına gelen ve tarif edilemez derecede acı veren türden bir ağrı olarak bilinmektedir.Diş ağrısı genellikle dişlere gerekli özenin gösterilmemesi sonucu ortaya çıkar eğer şuana kadar hiç diş ağrısı çekmemişsseniz kendinizi şanslı hissetmelisiniz veya dişlerinize çok iyi bakıyorsanız yine diş ağrısı size pek uğramayacaktır.

Bi çok kimse diş ağrısı ile karışılaştığında doktora gitmek yerine ilaçla veya çeşitli yöntemlerlde ağrıyı ertelemeye hafifletmeye çalışır ancak bazı durumlarda acı öyle hal alır ki son noktoda doktora giderler ama şunuda belirtmekte fayda var diş apse yapmışsa o diş çekilmez doktor size ilaç verir apse indikten sonra işlem gerçekleştirilir.

Diş ağrısı durumunda doktora gidecek durumda değilseniz veyadoktora gitmeyede çekiniyorsanız evde de diş ağrısını hafifleteccek hatta durdurack bir kaç yöntem mevcut.

Bu yöntemlerden bazıları ise şunlar diş ağrısı olan bölgeye alkol sürmek diş ağrı olan bölgeyi uyuşturabileceği için ağrıyı hafifletecektir

Her ne kadar tadı pek hoş olmasada kekik yağı doğal antibiyotik özelliklerine sahiptir ve ağrıyı azaltabilir.

Diş ipi kullanarak diş arasında kalan parçaçıckları çıkarabilir dişlerinize olan baskıyı hafifleterek ağrı şiddetini azalatabilirsiniz.

Soğan da dişler üzerinde ağrı kesici özelliği göstermektedir soğan çiğnemekte diş ağrısını hafifletecek bir diğer doğal antibiyotik üründür.

Eğer dişiniz apse yapmışssa bu durumda ise ağrı olan bölgeye yulaf yerleştirin. İrinin dışarı atılma sürecini hızlandıracaktır.

Yine evde uygulayacağınız bir diğer yöntem ise bir tutam tuz ile karabiber tozunu karıştırıp diş ağrısı olan bölgeye sürmek şiddetli ağrıyı azaltacaktır.

Tüm bahsettiğimiz bu yöntemler ağrıyı hafifletsede kalıcı çözümler görülmemiş ve ağrı hala devam ediyorsa en yakınsağlık kuruluşuna başvurmanız sizin çok daha verimli olacaktır.

Diş sağlığınız içinse her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamanız diş ipi kullanmanız faydalı olacaktır.Bunları yapamıyorsanız bile her yemekten sonra ağzınızı bol su ile çalkalamanızda yarar sağlayacaktır.