Mayıs 20, 2022

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Bulaşık Makinesinin Işıkları Yanarken Neden Çalışmaz?

Günümüzde bulaşık makinesi kullanıcılarının en fazla karşılaştıkları arızalardan birisi de ışıkları normal şekilde yanarken, cihazın hiç çalışmamasıdır. Bulaşık makinesinin ışıkları normal şekilde yanıyor olmasına rağmen makine bir türlü çalıştırılamayabiliyor. Cihazı kullanamaya neden olan bu sorunun çözümünün en kısa süre içerisinde sağlanması gerekiyor. Caddebostan Bosch Servisi merkezimiz bu konuda her zaman yanınızda bulunuyor. Haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz şekilde bulaşık makinesi servis hizmetlerini profesyonel standartlarda sunmaktayız.

Bulaşık Makinesinin Işıkları Yanarken Çalışmamasının Nedenleri Nelerdir?

Bulaşık makinenizin elektrik bağlantılarının sorunsuz ve doğru şekilde yapıldığını gösterecek şekilde ışıkları yanıyor ise sorun içindedir. Bulaşık makinesi gibi yüksek güç ve sıcaklıkta çalışma gerçekleştiren cihazlarda güvenlik sistemleri oldukça gelişmiştir. Bu durumda en ufak olağandışı durumda dahi kesinlikle çalışmamalarına neden olmaktadır. Bulaşık makinenizin ışıkları normal şekilde yanarken yıkama yapmaya başlamıyor ise;

Bulaşık makinesinin kapağı tam kapanmamış olabilir.

Bulaşık makinesinin bağlı olduğu su tesisatında yeterli basınçta su akışı olmayabilir.

Bulaşık makinesinin su girişini sağlayan su giriş ventili arızalanmış olabilir.

Bulaşık makinesinin temiz su hortum bağlantısında sorun olabilir.

Bulaşık makinesinin program başlatma tuşu arızalanmış olabilir.

Bulaşık makinesinin kontrol paneli arızalanmış olabilir.

Yukarıda belirtilen arıza ihtimallerine ilişkin kontrollerin profesyoneller tarafından yapılarak, daha güvenli ve kaliteli bir çözüm oluşturulması için Üsküdar Bosch Servisi merkezimize başvuru yapabilirsiniz.

Bulaşık Makinesinin Işıkları Yanarken Çalışmaması Sorunu Nasıl Çözülür?

Bulaşık makinenizin ışıklarının sorunsuz şekilde yanmasına karşın bir türlü çalışmaması durumunda vakit kaybetmeden Kavacık Bosch Servisi merkezimizi aramalısınız. Alanında uzman ve sertifikalı teknikerlerimiz ve tam donanımlı servis altyapımızla cihazınızdaki bu soruna süratle ve kaliteli çözümler oluşturabiliyoruz.
Bulaşık makinenizin ışıkları yanarken çalışmıyor olması makine kapak kilit mekanizmasının arızalanması, kapağın tam kapanmamasına neden olabilecek bulaşık olması veya kapak contası arızası söz konusu olabilir. Conta ve kilit mekanizması arızalı ise teknikerlerimiz yenileriyle değişim yapmaktadır. Bulaşık makinenize gelen suyun basıncı düşükse basıncın arttırılması gerekmektedir.
Cihazınızın program başlatma tuşu veya tüm kontrol paneli arızalı ise sökülür ve yenileriyle değiştirilir.

KlasBahis   İdda Taktikleri