Mayıs 20, 2022

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

EsasBilgi.com Bilgi Paylaştıkça Çoğalır

Arçelik Çamaşır Makinesi E8 Hata Kodu ve Çözümü

Yeni nesil Arçelik çamaşır makinesi kullanıyorsanız, üzerinde yer alan dijital gösterge ekranıyla işlem takibinizi daha kolay şekilde yapabilirsiniz. Gelişmiş teknoloji içeren Arçelik markalı çamaşır makinenizin dijital gösterge ekranında harf ve sayıdan oluşan bir kod yanıp-sönmeye başlarsa, bu makinenizde bir sorun olduğuna işaret etmektedir. Böyle bir durumda muhakkak verilen hata koduna ilişkin olarak gerekli müdahaleleri gerçekleştirmeye dikkat etmelisiniz. Arçelik çamaşır makinenizde görebileceği e8 hata kodu ise en sık görülen hata kodlarından birisidir. Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimiz çamaşır makinesi e8 hata kodu ile ilgili olarak sıklıkla aranmaktadır.

E8 Hata Kodu Nedir ve Neden Olur?

Çamaşır makinenizin dijital gösterge ekranında e8 hata kodu yanıp-sönmeye başlar ise makinenizde su tahliyesiyle ilgili bir problem mevcuttur. Göztepe Arçelik Servisi uzmanlarımız, e8 hata kodu aldığınız çamaşır makinenizin su tahliye pompa motoru arızası olduğunu belirliyor. Yani çamaşır makinenizin su tahliye pompa motoru arızalandığında e8 hata kodu alırsınız. Bu şekilde bir makine arızası için yapabileceğiniz ne yazık ki bir müdahale imkanı bulunmuyor. Bu sebeple makinenizdeki sorunu çözmeniz için profesyonel destek almalısınız. Uzun süreli kullanım, yabancı cisim faktörü gibi pek çok nedenle bu hata kodu alınabilir. Su tahliye pompası motoru arızalanırsa makineniz suyu atamayacağından, kullanılamaz duruma gelir.

Çamaşır Makinesi Su Tahliye Pompası Arızasına Ne Yapılır?

Çamaşır makinenizde e8 hata kodunu almanıza neden olan su tahliye pompa motoru arızasında Bulgurlu Arçelik Servisi uzmanları öncelikle kaçan (bozuk para, düğme, tel vb.) ürün olup, olmadığına bakmaktadır. Çünkü bu tip parçalar nedeniyle pompa motoru tıkanabiliyor ve çalışamaz hale geliyor.

Çamaşır makinesinde pompa motorunun arızasının tespit edilmesi için ses gelip gelmediğine ve boşaltma işlemini halen yapıp- yapamadığına bakılır. Bu durumda uzmanlar kazan grubundan pompa motoruna gelen “gırtlak” hortumunda yer alan topu kontrol eder. Topun kireçlenmeye bağlı olarak tıkanmış olması durumunda değişimi yapılır. Aynı şekilde pompa motorunda teknik bir sorun mevcutsa direkt pompa motoru değiştirilir. Bu şekilde kesin çözüm sağlanarak, sorunsuz kullanılabilir hale getirilir.

windows 7 pro satın al
KlasBahis   İdda Taktikleri