Torrent Devinden Önemli Adım

Referans admin
sponsorlu reklam

Torrent çok uzun bir süredir en çok tercih edilen dosya paylaşım yöntemi. Hem hızı, hem de aranan hemen her şeyin bulunabiliyor olması, Torrent’in kullanıcılar arasında bu kadar popüler olmasını ve bu popülerliği de uzun süredir sürdürmesini sağladı. Ortalama bir kullanıcı olarak hepimiz örneğin birkaç el slot oyunları oynarken veya bilgisayar başından diş fırçalamak için kısa süreli olarak kalkarken izlemek istediğimiz bir filmin torrentini açıp oyunu bitirdiğimizde veya bilgisayar başına döndüğümüzde filmin izlenmeye hazır bir şekilde bizi beklemesinin keyfini yaşıyoruz.

BitTorrent’ten yasallığıa doğru dev adım

Bilgisayar kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran, dosya paylaşımını hızlandıran ve müzik ve video paylaşımları sayesinde kültürün daha geniş katmanlara yayılmasını sağlayan torrent hizmetinin önündeki en büyük engellerden birisi yasallık. Zira milyonlarca dolar harcanarak çekilen filmlerin veya arkasında dev bir prodüksiyon ekini bulunan oyunların ücretsiz indirilmesi firmaların pek hoiuna gitmeyen bir şey ve bu yüzden birçok torrent sitesinin kapandığını da görüyoruz.
Ancak torrent dünyasının en büyük ismi BitTorrent tam da bu noktada çok önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. BitTorrent Now adlı bir uygulamayı kullanıma sunacak olan BitTorrent, böylece yasa dışı paylaşımlardan ziyade, yasal bir medya dağıtım kanalına dönüşmek yolunda çok büyük bir ilerleme kaydetti.

BitTorrent Now nedir?

He ne kadar adı yeni bir torrent hizmetini çağrıştırsa da, BitTorrent Now aslında bir torrent hizmeti sayılmaz. Daha çok bir film ve müzik dağıtım kanalı olarak düşünülen bu yeni platform, firmaların onay verdiği içeriğin (müzik ve film başta olmak üzere) oynatılması üzerine kurulan bir uygulama. Yani, BitTorrent’in bu uygulama ile tamamen yasal sularda dolaşacağını söyleyebiliriz.
BitTorrent Now’da önceliğin yeni çıkan sanatçılara verilmesi bekleniyor. Piyasaya yeni adımını atmış olan sanatçıların platformun popülerliği sayesinde kısa sürede geniş kitlelere ulaşması olası. Bunun yanında, sanatçılar da kendi çalışmalarını bu platform üzerinden paylaşabilecek. Ayrıca, uygulamanın öncelikle Android’de, daha sonra ise iOS işletim sistemini kullanan cihazlarda kullanıma sunulması bekleniyor. Bunun yanında, tabii ki iOS ile birlikte Apple TV’de de BitTorrent Now uygulamasını görmeyi bekliyoruz.
BitTorrent’ın popülerliği göz önüne alarak bu yeni medya oynatma uygulamasının da kullanıcılar tarafından kısa sürede benimseneceğini tahmin ediyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

imaj bet güncel adres iddaa taktikleri Son dakika spor haberleri