Q Klavye F Klavyeye Nasıl Çevrilir ?

Faydalı Bilgiler admin
sponsorlu reklam

Tüm dünyada klavyeler F ve Q olarak ikiye ayrılır ülkemizde her ne kadar en çok kullanılan klavye Q klavye olsa da tükrçe için daha kullanışlı olan klavye F klavye diyebiliriz daha uygun olmasının sebebi ise harflerin dağlımı ve dilimizde yer alan kelimeler ile bu harf dağılımının yazım için daha elverişli olması diyebiliriz

Katiplik sınavına girecek adaylar genel olarak sınava F klavye ile hazırlanmayı tercih ediyor bunun sebebi ise F kalvye ile Q klavyeye göre aynı sürede daha çok kelime yazabilme imkanı sunuyor olması diyebiliriz.

Peki Q Klavye F Klavyeye Nasıl Çevrilir ?

Q Klavye F Klavyeye çevirmek için öncelikle başlat menüsüne gelin ayarlara girin ve gelen pencerede yer alan seçeneklerden zaman ve dil yazana tıklayın daha sonra açılan pencerede Bölge ve Dil kısmını seçip Türkçe yazan dil kısmının üzerini tıklayın ve Seçenekler yazısını seçin klavye Ekle kısmına gelin ve hangi klavyeyi kullanacaksanız onu seçin artık İşlemimiz tamamdır.

F Klavyeyi ekledik ancak Q klavyeyi kullanmayabilir hatta Dilerseniz kaldırabilirsiniz. İkisini bir arada kullanmak istiyorsanız CTRL+SHİFT tuşlarına basmanız yeterli. Bu tuşlar ile klavyeler arasında geçiş sağlayabilirsiniz bu tuş kombinasyonu Klavye değişikliği kısayol tuşudur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

güvenilir bahis siteleri