Okul Öncesi Öğretmenliği hakkında bilgiler

Eğitim admin
sponsorlu reklam

Gerek sosyal medyada gerekse çevremizde en çok dillendirilen konulardan birisi atanamayan öğretmenler atama bekleyen öğretmenler ayrıca her sen atanamayan öğretmen sayısıda artmakta hatta atanamayan öğretmen sayısı izlanda nufusunu geçmiş durumda.

Durum Böyle olunca bir çok kişi öğretmenlik okuma konusunda tereddüt yaşıyor veya atanamama korkusu yaşıyor atanamayan öğretmenlerin büyük bölümü ise polislik yolunu tutmakta.

Bazı bölümlerde ise atanma oranı daha yüksek bunlardan biriside Okul Öncesi Öğretmenliği özellikle ülkemizde bayanlarında iş hayatına atılması ve sürekli devam eden nufus artışı Okul Öncesi Öğretmenliği için olumlu bir pencere açıyor ilerleyen yıllarda da Okul Öncesi eğitimin zorunlu olması gündeme gelecek gibi duruyor bu durum da Okul Öncesi Öğretmenliği mezunlarının kısa sürede atanacağı anlamına geliyor diyebiliriz.

Puanlarına bakıldığında da Okul Öncesi Öğretmenliği diğer branşlardan daha önde görünmekte bölümü kazandıktan sonra ise eğitim fakültesi bünyesinde yer alan diğer branşlar gibi Okul Öncesi Öğretmenliği içinde ağır dersler söz konusu değil rahat bi şekilde okulunuz bitirebilirsiniz ders yoğunluğu sınav stresi gibi durumlar pek söz konusu olmaz

Bölüm şuan atama konusunda diğer branşların önünde yer alıyor gerek kısa gerekse uzun vadede bu durumun devam etmeside kuvvetle muhtemel.

Son olarak şunu belirtmektede fayda var 6 ocak 2016 tarihinde yayınlanan duyuruyla artık Okul Öncesi Öğretmenliği mezunlarıda kpss’de alan bilgisi sınavına da girmek zorunda.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tempo Bet Çagri Şahin Kimdir iddaa taktikleri
güvenilir bahis siteleri