Gıda zehirlenmesinin belirtileri nelerdir ?

Sağlık admin
sponsorlu reklam

İçinde bulunduğumuz dönemin getirdiği tüketim ile beraber tüm insanlar olarak bi çok besini tüketiyoruz bazende dikkat etmeden hatta abartılı bir biçimde tüketiyoruz diyebiliriz.

Biliçsizce veya dikkat edilmeden tüketilen bazı besinler zehirlenmelere yol açabiliyor her ne kadar dikkat etmiş olsanız bile yediğiniz yemeğe katılan bi madde veya içtiğiniz içecekteki bir madde gıda zehirlenmesi yaşamanıza yol açabilir.

Gıda zehirlenmesi belirtileri tüketim sonrasındaki altı saat içinde olabileceği gibi 36 saatlik süre zarfında da belirtilerini gösterebilir bu belirtiler günün her hangi bi saatinde olabilir ama genellikle kendini gece gösterir.

Besin zehirlenmesinin belirtileri ise kendini kötü hisseme karın ağrısı ve mide bulantısı olur kişi eğer kusmaya başlamışsa kusmasını engellememek gerekir vucut zararlı maddeleri dışarı atacaktır ne kadar kusarsa bu o kişi için o kadar iyidir.
Kusma neticesinde dışarı atılan su ve besn tekrar yerine gelmeli kişi açlık yaşamamlı eğer vucuttan zararlı toksinler tamamen atılmamışşsa kişide ishal meydana gelecektir ishal neticesinde zararlı toksinler vucuttan atılacaktır bu süreçte bol miktarda sıvı tüketilmesi gerekir.Eğer belirtiler şiddetli ise ve kusma olmamışsa acil olarak hastaneye gidilmesi gerekir zehirlenmeler ölümlerede yol açabilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

güvenilir bahis siteleri