Astımın belirtileri nelerdir?

Sağlık admin
sponsorlu reklam

Astım hastalığı bir çok kişide çeşitli sebeplere bağlı olarak görülebilmektedir ancak her rahatsızlığıda astım belirtisi olarak görmekte yanlıştır.
Astım hasatalığının bir çok belirtisi vardır sık sık tekrarlayan öksürük nefes darlığı hırıltı astımın en sık görülen en önemli belirtilerindendir.

Öksürük astımın en sık görülen belirtisi olup kuru ve sürekli bir şekilde bünyede kendini göstermektedir ve bu öksürük geceleri ağırlaşır yatar pozisyonda kendini daha çok gösterir ayrıca ağlamak gülmek hatta derin nefes almak bile öksürük krizlerine neden olabilmektedir.
Şiddetli öksürük mide sıkışmasına hatta kaburgaların kırılmasına bile yol açabilmektedir.

Astım hastalarında kuru öksürüğün yanı sıra yapışkan bi şekilde balgamda görülmektedir.Rahatasızlanan kişi balgamı çıkarınca rahat etsede ufak çocuklar bu balgamı çıkaramayabilir bu durum onlarda kusmalara neden olabilmektedir. Eğer astım hastalığınız mevsimsel ise daha çok ilk baharda kendni gösterecektir.

Astım krizi sırasında hasta nefes alırken hırıltı duyulur eğer hırıltı nefes verirkende duyuluyorsa astım krizi şiddetli demektir.
Bazı hastalarda ise istirat haline bile nefes darlığı yaşanabilir bu durum daha çok ağır astım hastalığı olan kişilerde görülmektedir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tempo Bet Çagri Şahin Kimdir iddaa taktikleri
güvenilir bahis siteleri mp3 indir