Askerliği biten memurlar göreve ne zaman başlar ?

Faydalı Bilgiler admin
sponsorlu reklam

Askerlik dönüşü devlet memurlarının en çok merak ettiği konulardan biriside terhis olduktan sonra göreve başlama durumu nasıl oluyor göreve başlamak için neler yapmak gerekiyor konusu bilindiği üzere memuriyet sırasında askere giden kişiler ücretsiz izinli olarak sayılıyor dönüş sonrasında ise yani terhis belgesini aldıktan sonra görev yaptığı kuruma başvuru yaptığı taktirde tekrar işine dönebiliyor bu durum 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 83. maddesinde şu şekilde yer almaktadır:
Muvazzaf askerlik hizmetini yapmak üzere silah altına alınanlardan askerlik görevini tamamlayıp memuriyete dönmek isteyenler, terhis tarihinden itibaren 30 gün içinde kurumlarına başvurmak ve kurumları da başvurma tarihinden itibaren azami 30 gün içinde ilgilileri göreve başlatmak zorundadırlar yani dilerseniz terhis olduktan hemen sonra kuruma durumu bildirip göreve başlayabilirsiniz dilerseniz de askerlik sonrası 30 gün daha işe başlamaya bilir tatil yapabilirsiniz bu durum tamamen sizin insiyatifinizde fakat dikkat etmeniz gereken nokta terhis sonrası 30 günlük süreyi geçirmemiş olmanız size verilen 30 günlük süre dolduktan sonra çalıştığınız kuruma başvurduğunuz taktirde sorun yaşamanız kaçınılmazdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir